0
615

Ortaca’nın “Beyaz Bayraklı” okulları

 

Ortaca’da, başta temizlik ve hijyen konusu olmak üzere gerekli kriterleri yerine getiren 8 okulda, “Beyaz Bayrak”, bir okulda da “Yeşil Bayrak” dalgalanıyor.

 

Ortaca’da “Beyaz Bayrak”lı okullar arasında Atatürk İlk ve Ortaokulu, Özel Özalp Fen ve Anadolu Lisesi, Özel Özalp İlk ve Ortaokulu, Özel Özalp Minik Akademi, 70. Yıl Anaokulu, Cengiz Topel İlkokulu, Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, Şehit Piyade Asteğmen Ünal Daka İlk ve Ortaokulu yer aldı. Ayrıca, Beyaz bayrak sahibi olan 70. Yıl Anaokulu’nda da Yeşil Bayrak dalgalanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü gereğince 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında yapılan başvuru sonucunda Ortaca’da beyaz bayrak almaya hak kazanan okullara “Beyaz Bayrak ve sertifikaları” İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Ekrem Gürhan ve Ortaca Toplum Sağlığı Merkezi Doktoru Bahadır Yeten tarafından okul temsilcilerine verildi.

Ortaca Cengiz Topel İlkokulu Müdürü Güven Durak, “Beyaz Bayrak almaya hak kazanmış olmamız bizleri gururlandırdı. Tüm öğrencilerimize ve velilerimize okulumuzu temiz tutarak bu bayrağı almamıza katkı sağladıkları için teşekkür ediyoruz” dedi.

Ortaca Cengiz Topel İlkokulu’nda düzenlenen törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Ekrem Gürhan Beyaz bayraklı okul sayısının sekiz’e çıktığını söyledi.

Gürhan “bu ödülleri almak kadar o ödüllerin şartlarını devam ettirmek çok daha önemli. İdareci, veli, öğrenci işbirliği ile alınan bu ödüller için emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Beyaz bayrak öğrenciler tarafından göndere çekildi.

-Beyaz Bayrak proje kapsamı

Eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla, 03.08.2006 tarihinde, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında “Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü” imzalanmış, söz konusu protokol kapsamında, belirlenen kriterlere göre denetlenen okullardan, denetim sonucunda 100 puan üzerinden, 90 ve üzeri puan alan okullara, iki yıl için geçerli olan, okul sağlığını ve temizliğini simgeleyen”Sertifika”, “Beyaz Bayrak” ve “Prinç Levha”  verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.