50 YILLIK BAŞKANA PLAKAET VE NAZARLIK TAKILDI

0
416
50 YILLIK BAŞKANA PLAKAET VE NAZARLIK TAKILDI

50 YILLIK BAŞKANA PLAKAET VE NAZARLIK TAKILDI

 

 Yatağan Esnaf ve sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 50. Olağan mali Genel kurulunda Kooperatifin kurucusu ve  50 Yıllık Başkanı olan  Süleyman Can’a  Aydın Muğla  Bölge Birliği Başkanı Necip Saraç   Genel Merkez adına Plaket sundu ve Nazarlık taktı.

 

Yatağan Esnaf ve sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Toplantı  Salonunda yapılan Divan Başkanlığını Fethiye Esnaf ve sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu’nun yaptığı , Genel kurula,  Aydın Muğla Bölge Birliği Başkanı Necip Saraç, Muğla, Fethiye, Kavaklıdere, Menteşe, Turgut,  Milas, Kooperatif  Başkanları, Yatağan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu, Yatağan Halk Bankası müdürü Mustafa  Çömez,   Ticaret Bakanlığı yetkilileri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri,  Kooperatifin yönetimi ve ortakları katıldı.

Kendisinden Duayen Başkan olarak söz edilen Yatağan Esnaf ve sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 50 yıllık Başkanı Süleyman Can yaptığı konuşmada; ‘Bu gün çok mutlu ve gururluyum.  Kooperatifimizin kurucularından olup 50 yıldır sizlere hizmet etmenin gururunu yaşıyorum. Bu herkese nasip olmaz.  Kooperatifimiz İl ve Ülke genelinde başarılı bir kooperatif durumundadır.  Daha önce Yatağan’  Meslek okuluna 20 bin Tl kira yardımı 80 bin Tl okula yeni bina yapımı için katkı yaptık.  Ancak okul inşaatı tamamlanmadı. İnşaat tamamlanacak olursa katkı yapmaya hazırız. Ayrıca ortaklarımızın Üniversitede okuyan çocuklarına bazı kurallara göre burs veriyoruz.  Para birikiyor parayı sizlere dağıtamıyoruz. Bu nedenle Sağlık hizmetlerine de katkı yapmaya düşünüyoruz.   Sağ olun var olun’ dedi.

Aydın Muğla Bölge Birliği Başkanı Necip Saraç Genel Merkez adına Kooperatifin kurucusu ve  50 Yıllık Başkanı olan  Süleyman Can’a  Genel Merkez adına  Plaket sundu ve Nazarlık taktı.  Saraç Süleyman abi bizim üstadımız, duayenimiz Allah onu başımızdan eksik etmesin’ ifadesini kullandı.

Genel kurulda Mali, faaliyet ve denetim raporları okunup aklandı.

Genel Kurulda söz alan Yatağan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu, Yatağan Esnaf ve sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 50. Olağan mali Genel kurulu hepimize hayırlı olsun.  Okunan rakamlar hepimizin göğsünü kabarttı.  50 Yıl çok uzun bir zaman bu kadar uzun zaman esnafımıza hizmet eden Süleyman abime çok teşekkür ediyor saygılar sunuyorum’ şeklinde konuştu.

Yatağan Halk Bankası Müdürü Mustafa Çömez’de Yatağan Halk Bankası müdürü olduğum için çok şanslıyım çünkü sorunsuz bir kooperatifle çalışıyorum’ ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.