5 saatlik operasyon, hayat boyu mutluluk

0
324

5 saatlik operasyon, hayat boyu mutluluk

Motosiklet kazası nedeniyle sol kolu dirsek üstünden kopmak üzere olan D.G. isimli hastanın kolu yerine dikildi.

Verilen bilgiye göre, D.G., yaklaşık 1 ay önce Muğla’nın Milas ilçesinde arkadaşlarıyla denizden dönerken geçirmiş olduğu motosiklet kazası nedeniyle sol kolu dirsek üstünden sadece kol arkasındaki cildi sağlam kalmış halde Milas Devlet Hastanesi’nden MSKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.  D.G. isimli hasta Acil Servis’te yapılan ilk müdahalesinden sonra ameliyata alındı.

Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Prof. Dr. Nazım Karalezli ve Kalp Damar Cerrahisi Dr. Öğr. Üyesi Burak Can Depboylu’nun da katıldığı ve yaklaşık 5 saat süren başarılı ameliyatın ardından genç kızın kopmak üzere olan kolu başarılı bir ameliyatla yerine dikildi.

Prof. Dr. Nazım Karalezli, “Ameliyat başarılı geçti. Damar sinir kemik ve kaslarının onarıldı, ilk 15 günlük süreyi sorunsuz atlattık, fakat özellikle enfeksiyon ve başka sorunlar oluşmaması adına sıkı takibi yapılıyor. Hastanın genel durumu ve dikilen kolunda kan dolaşımı iyi. Tedavi süreci devam etmektedir. Cilt hasarları için bir kaç operasyon daha gerekebilecek” dedi.

Karalezli, “Kritik süreci atlattıktan sonra fizik tedavi yardımıyla hastanın kol ve el fonksiyonlarının 6-12 ay içerisinde yerine gelmesini bekliyoruz. Hastanın tıbbi sürecini yakından takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yaşanmış olan bu elim motosiklet kazası nedeniyle evladının kolunu da kaybedebileceğini söyleyen anne ise, “başta Prof. Dr. Nazım Karalezli ve ekibi, Dr. Öğr. Üyesi Burak Can Depboylu olmak üzere emeği geçen tüm sağlık personeline teşekkür ediyorum.  Evladımın durumu gayet iyi” diyekonuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.