43 yıldır oturduğu evden tahliye ediliyor

0
480
43 yıldır oturduğu evden tahliye ediliyor
????????????????????????????????????

43 yıldır oturduğu evden tahliye ediliyor

Dalaman Söğütlüyurt mahallesinde bir gecekonduda hiçbir geliri olmadan yaşam mücadelesi veren Söğüt ailesi, 1974 yılından bu yana yaşadıkları hazine arazisindeki tapusuz evinyıkılma kararı üzerine evi boşaltmak zorunda kaldı.

Dalaman Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının yardımları ile yaşamını idame ettirmeye çalışan 63 yaşındaki Recep Söğüt, arazinin,okul için tahsis edildiğini söyledi.

1974 yılında evi yaptığını anlatanRecep Söğüt, “1981 yılında imar affından yararlanıp yeminli büro dosyası yaptırdım. Elektriğim, suyum var, yıllarca vergimi ödedim. Bu yer okul için tahsis edilmiş. Ben tapuya müracaat ettim. Bana başka yerden yer tahsis edileceği söylendi. Mağdur etmeyeceklerini söylediler. Evraklarımı gösteriyorum bana hak veriyorlar ancak çözüm bulmuyorlar,şimdi ise beni çıkarıyorlar.Şeker hastasıyım, yüzde 68 engelli raporum var. Eşim omuriliğinden sakat, oğlum inşaattan düştü belinden sakat. Yetkililerden, devletimizden bize el uzatmasını istiyorum”diye konuştu.

43 senedir burada oturduğunu dile getiren Recep Söğüt’ün eşi Nesibe Söğüt ise, “evimin yıkılmasını istemiyorum. Biz fakir insanlarız. Devletimizden, büyüklerimizden yardım bekliyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.