41 yıl sonra buluştular

0
83
41 yıl sonra buluştular

41 yıl sonra buluştular

Aydın Ortaklar İlköğretmen okulundan mezun olan 17 sınıf arkadaşı 41 yıl sonra Ortaca’da buluştular. Mezun olduktan sonra çeşitli illerde öğretmenlik yapan sınıf arkadaşları aradan geçen uzun yıllara rağmen birbirlerinyle irtibatı hiç koparmadı.

Aydın Ortaklar İlköğretmen okulundan 1972 yılında mezun olan emekli öğretmen Asım Güneş ve eşi tarafından tertiplenen organizasyonla Ortaca’ya gelen sınıf arkadaşları Ortaca’da 3 gün geçirdi. Ortaca, Dalyan, Dalaman ve Göcek’te tarihi ve doğal güzellikler gezisine katılan emektar öğretmenler bölgenin güzelliklerine hayran kaldılar.

Emekli öğretmen Aycan Kabar Kurt “mutluyuz çocukluğumuza dönüyoruz, birlikte büyüdük, birlikte olduk. Çocukluk, gençlik yıllarımıza dönmek çok güzel. Birlikte geçirdiğimiz yılların anılarını paylaşmak mutluluk verici” dedi.

Emekli öğretmen Bünyamin Büyükdöverlioğlu ise; “Ortaklar İlköğretmen okulunun 6 yıllık son mezunlarıyız. İçimizde 41 yıl aradan sonra ilk kez buluştuğumuz arkadaşlar var. Kendi sınıfımızdaki sınıf arkadaşlarıyla birlikte buluşup geçmişi hatırlamak ve bir kaç gün birlikte olmak çok güzel bir duygu. Tabi insanın kendi sınıfındaki arkadaşlarla bir arada olması ayrı bir duygu. Bu vesileyle de Dalyan, Ortaca, Göcek ve 12 adalara gezilere katıldık. Organizasyonu gerçekleştiren sınıf arkadaşımız Asım güneş ve eşine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Asım Güneş “bundan 41 yıl önce Ortaklar İlköğretmen Okulundan 1972 yılında mezun olan 6 A sınıfından 17 arkadaşımızla Ortaca’da buluştuk. Çoğumuz birbirimizi uzun zaman sonra yüz yüze ilk kez gördük. Ortaca, Dalyan, Dalaman ve Göcek’te geziler düzenledik. Herşey çok güzeldi arkadaşlarda memnun oldu, bu buluşmanın devamını diliyorum” dedi.

Ömer Kundakçı

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.