3 hekimin raporları araştırılıyor

0
548
3 hekimin raporları araştırılıyor

 3 hekimin raporları araştırılıyor

Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu’ndan Dalaman Devlet Hastanesi ile ilgili yazılı açıklama geldi.
Himoğlu’nun açıklamasında, hastanenin Acil Servisinde ortaya çıkan hekim ihtiyacınıngeçici görevlendirme yapılmak sureti ile giderildiğini, Rapor alan 3 hekimin almış oldukları hekim raporları uygunluk yönünden Genel Sekreterlikce araştırılmakta olduğu bildirildi.

Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu imzasıyla yapılan açıklamada;“Ulusal ve Yerel Medya’da Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğimize bağlı Dalaman Devlet Hastanesi Acil Polikliniğinde hekim olmadığı ile ilgili iddialar yer almıştır.
Genel Sekreterliğimize bağlı Dalaman Devlet Hastanesi Acil Polikliniğinde görevli hekimlerin 3 tanesinin rapor alması sebebi ile hastane yöneticileri durumu tarafımıza bildirmesine istinaden hastanenin Acil Servisinde ortaya çıkan hekim ihtiyacı civar diğer bağlı hastanelerimizden geçici görevlendirme yapılmak sureti ile giderilmiştir ve giderilmeye devam edilmektedir.
Buna göre Dalaman Devlet Hastanesi Acil Polikliniğinde görevlendirilen hekimler;Fethiye Devlet Hastanesinden; 4 hekim, Marmaris Devlet Hastanesinden; 1 hekim, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinden; 1 hekim olmak üzere toplamda 6 hekim Dalaman Devlet Hastanesi Acil Servisinde ihtiyaç duyulan günlerde geçici olarak görevlendirilmiştir.
Rapor alan 3 hekimin almış oldukları hekim raporları uygunluk yönünden Genel Sekreterliğimizce araştırılmakta”denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.