3 Aralık Dünya Engelliler Günü

0
378
3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Haber – Ömer KUNDAKÇI

Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, Ortaca’daki engelli bireylerin örgütlenmesinde önemli başarılar kaydedildiğini söyledi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Ortaca kaymakamı Hüseyin Yılmaz, belediye başkan vekili Cemil Durak ve bazı siyasi parti temsilcileri Ortaca İşitme Engelliler Spor Kulübü’nü ziyaret ettiler. Ziyarette sporcular yaşadıkları sıkıntılarını dile getirerek çözümü konusunda tüm ilgililerden destek istediler.

Özellikle işitme engellilerin kamudaki işleri sırasında sıkıntılar yaşadığını kaydeden Yılmaz, “İşaret dilinin öğrenilmesi için Kaymakamlık olarak elimizden geleni yapacağız. Engelli kardeşlerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu ve yardımcıları olmaya devam edeceğimizi bilmelerini istiyorum. Onlara aileleriyle sağlıklı, mutlu ve başarılı yaşam diliyorum. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlu olsun” dedi.

Ortaca İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Mesut Yıldırım ise Kaymakam’ın ve davetlilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Yıldırım, kulüplerinin eksiklerini anlattı ve gerekli kurumlardan yardımcı olmalarını istedi. Yıldırım, Yerel seçimler öncesinde adaylara da çağrıda bulunarak “yerel yönetimlere aday olan siyasetçilerin yapacakları projelerinde bizleri de bilgilendirmelerini istiyoruz” dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Ortaca İşitme Engelliler Spor Kulübü’ne yapılan ziyarete Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, belediye başkan vekili Cemil Durak, İlçe emniyet Müdürü Hakan Aşık, CHP Muğla Büyükşehir belediye başkan aday adayı Dr. Ali Arslan, MHP Ortaca belediye başkan adayı Recep Güneş, AKP, CHP ve MHP ilçe yöneticileri katıldı. Ziyaretin ardından Kaymakam Yılmaz, ve beraberindekiler Başaran Özel Eğitim Merkezi ve 70. Yıl Anaokulu işbirliğinde düzenlenen engelliler yararına açılan kermesi gezdi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.