29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

0
405
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. yıldönümü; ülke genelinde,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve dış temsilciliklerimizde kutlanmaya başlandı. İlçemizdeki bayram kutlamalarıda, gerçekleşen çelenk töreniyle başladı.

İlçemizde de 29  Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları 28 Ekim 2013 Pazartesi günü Saat : 13.00’de Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı.

Buradaki törene;  Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Garnizon Komutanı Alby. Murat Selçuk Çol, Belediye Başkanı Sedat Yılmaz, Daire amirleri,siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, özel ve tüzel kuruluşların temsilcileri ve okullar katıldılar.Anıta çelenklerin sunulmasındansonra, bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu devamında ise şanlı bayrağımız, okunan İstiklal marşı eşliğinde göndere çekildi.

Chp çelenk sundu

Saat 13.00’deki çelenk sunma töreninden önce Cumhuriyet Halk Partisi Dalaman İlçe Başkanlığı düzenlemiş olduğuı çelenk töreni gerçekleştirdi.

29 Ekimde törenler Şehir Stadyumunda devam etti

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Atatürk Stadyumunda törende ise Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek’in yaptığı konuşmasının ardındant ören alanındaki halk ve çocuklarla bayramlaştı. devamında ise Öğrenciler tarafından şiirler okundu, Halk oyunları gösterileri yapıldı ve  Resmi geçit törenleriyle son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.