25 bin Suriyeli aileye yardım eli

0
300
25 bin Suriyeli aileye yardım eli
????????????????????????????????????

25 bin Suriyeli aileye yardım eli

Kızılay, Türkiye genelinde yaşayan 25 bin Suriyeli aileye yardım çalışması başlattı.

Proje kapsamında, Ortaca’da Kızılay görevlileri tarafından ihtiyaç sahibi 104 aileye yardım yapıldı. Kızılay Muğla Şubesi tarafından kamyonlarla getirilen gıda, battaniye ve giyim malzemelerinden oluşan koliler Ortaca Bahçelievler Mahallesi’nde ihtiyaç sahipleri ile buluşturuldu.

 

Türkiye Kızılayı Göçmen Hizmetleri Müdürlüğü görevlisi Semih Paslı, “Türkiye Kızılayı Göçmen Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde yürütülen çalışmalara Kızılay Şubelerinin de destek verdiğini söyledi.

Geçici sığınma altında yaşayan Suriyeli ailelere desteklenmesi projesi kapsamında Türkiye’de yaşayan 25 bin Suriyeli aileye ulaşılması hedeflendiğini,  Projenin (IFRC), Kızılay-Kızılhaç Federasyonu tarafından fonlandırıldığını ifade eden Semih Paslı, “şu anda dağıttığımız insani yardım malzemesi olarak gıda, hijyen, bebek hijyen, mutfak, battaniye gibi malzemeler var.  İhtiyaç tespit çalışması tamamlandıktan sonra imza karşılığında ailelere teslim ediyoruz” dedi.

 

 

Ortaca ve Dalaman’daki çalışmaları Muğla Şubesi ile birlikte yürüttüklerini anlatan Paslı, “Türkiye genelinde Suriyeli ailelerin yoğun olarak yaşadığı Gaziantep, Adana, Bursa gibi illerde dağıtımlar devam ediyor. Muğla’da 500 Suriyeli aileye ulaşılması hedeflenmektedir. Diğer illerde ihtiyaç tespit çalışmaları yapılmaktadır. Şu an dağıtımlar devam etmektedir” diye konuştu.

 

Kızılay Dalaman Şube Başkanı Fatma Çalkın ise, “Ortaca’da 104 Suriyeli ailemize hijyen, gıda, çocuk hijyen seti ve battaniye verdik. Bu tür çalışmalarımızı Dalaman’da da yürütüyoruz. Bu yardımların Suriyeli ailelere ulaşmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.