2018-2019 ders zili çaldı

0
451

2018-2019 ders zili çaldı

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı ders zili çaldı. Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla okullarda törenler düzenlendi.

Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan da, “2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, çalışanlarına ve velilerimize hayırlı olmasını diler, başarı, mutlu ve esenliklerle dolu bir eğitim-öğretim yılı geçmesini temenni ederim” dileğinde bulundu.

Dalaman kaymakamı Ali Güldoğan, ilköğretim haftası dolayısıyla yayınladığı mesajında tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, “Aydınlık yarınları bilgi ve sevgi ile inşa etmek ve sonraki nesillere yaşanılabilir bir dünyayı müjdelemek üzere yeni bir eğitim ve öğretim yılına ulaşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kaymakam Güldoğan, “Eğitim; milletlerin ve devletlerin geleceğin dünyasında bilimsel ve teknolojik yönden ileride, sosyal ve kültürel yönden daha gelişmiş, ekonomik ve siyasal olarak söz sahibi olmasında en temel alanların başında gelmektedir. İnsanlar; eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikim değil aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerleri de kazanırlar. Bu yüzden iyi bir insan, iyi bir vatandaş olmanın temel şartı eğitimdir. Okul ortamı ile birlikte başlayan ve sağlam temeller üzerine kurulan eğitim-öğretim hayatı, çocuklarımızın geleceği için olduğu kadar ülkemizin geleceği için de son derece önemlidir” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Güldoğan, mesajını şöyle sürdürdü. “Amacımız çağın gerektirdiği bilimsel ve teknolojik donanımların yanında milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlere sahip sağlıklı ve sağlam bir toplum yetiştirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle;  2018-2019 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyor, kıymetli öğretmenlerimize, sevgili öğrencilerimize, ailelerine ve tüm eğitim camiasına başarılar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu ise, mesajında, “Çocuklarımıza ve gençlerimize saygıyı, millet ve ülke sevgisini, bağımsızlık onurunu öğreten yer okuldur. Eğitimin yaşam boyu devam eden önemli bir süreç olduğunu unutmamalıyız. Bunun için hepimizin üzerine düşen görev, onların bilimsel veriler ışığında, özgüvenleri yüksek, sorumluluklarının bilincinde ve toplumsal yaşama yön veren bireyler olarak yetiştirilmelerini sağlamaktır. Çocuklarımız yarınlarımızdır. Çocuklarımızı yarınlara hazırlamak ise bizlerin, değerli öğretmenlerimizin ve velilerimizin gayretleri ile olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle İlköğretim Haftasını kutlarken, çocuklarımızın eğitimine hayatlarını adayan öğretmenlerimize, geleceğimizin güvencesi ve teminatı çocuklarımıza ve onların değerli ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, 2018-2019 eğitim öğretim yılının tüm milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Melahat Kanbur

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.