0
2417

18+’lık görüntüler Muğla Kargıcak’tan…

Kamp çadırının dahi kurulmasının yasak olduğu, Özel Çevre Koruma (ÖÇK) bölgesi  (B) sınıfı hassas zon alanı, 2b ve caretta carettaların yuvalama bölgesi olan Ortaca Gökbel mahallesi Kargıcak koyu kumsalında kurulan dev platformda Rus Survivor çekimleri devam ediyor.

Rus İnternet sitesindeki paylaşımlarda ise Kargıcak’ın adı hiç geçmez iken 18+’lık görüntüler yayınlanıyor.

Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü’ne 4 Ekim 4 Kasım tarihleri arasında film çekimi yapılacak denilerek alınan izinlerin dolmasına rağmen çekimlerin Kasım sonuna kadar devam edeceği öğrenildi.

-Valiyi de kandırdılar mı?

Muğla Valisi Esengül Civelek’e, bölgemizin ve ülkemizin tanıtımına katkı sağlayacak, turizmcilerimiz ihya olacak diye tanıtılan Rus Survivor yarışmasının ne gibi formatı olduğu sır gibi saklanıyor.

Rus tipi Survivor yarışlarının en dikkat çeken bölümleri ise 18+’lık görüntüleri. Görüntülerin Kargıcak koyunun tanıtımına ne gibi katkı sağladığı ise merak ediliyor.

-1500 kilometre kıyı şeridinde yer bulamamışlar

Diğer taraftan Rus Survivor çekimlerini yapacak olan şirketin uzun zamandır Muğla kıyılarında çekim yapılacak mekan aradığı, 1500 kilometrelik kıyı şeridi olan Muğla’da yer bulamadığı öğrenildi.

Her turizm sezonunda, ‘turizmi 12 aya yaymak için çalışıyoruz’ diyen başta Muğla Valiliği olmak üzere ilgili tüm kuruluşların Türkiye’nin en uzun sahil şeridine sahip ili Muğla’da yer gösterememeleri de şaşkınlık yarattı.

Ömer Kundakçı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.