18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

0
630
18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

Dalaman’da, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98’inci yılı dolayısıyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98’inci yılı kutlama ve etkinlik programı çerçevesinde hafta içerisinde yapılan etkinliklerin ardından diğer bir tören de Dalaman Cumhuriyet Meydanında düzenlendi.

Burada yapılan törende saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Dalaman Kaymakamı başta olmak üzere, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Şehit ve Gaziler Derneği tarafından Atatürk anıtına çelenkler sunuldu. Yüzbaşı Murat Günal Ataman günün anlam ve önemini anlatan konuşma yaptı.

DALAMAN ŞEHİTLİĞİNE ZİYARET

Cumhuriyet Meydanındaki Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından heyet alandan ayrılıp Dalaman Şehitliğini ziyaret etti. Dalaman Müftüsü Selahhattin Bozkurt, şehitler için dua okudu.Aanma programında askeri tören mangası üç el saygı atışı yaptı. Şehitlikteki programın ardından Dalaman Tigem Sinema Salonunda devam eden programda  Enstrümanlarla Çanakkale Türküleri, Şiirlerin okunması  ve Oratoryo gösterileri ve Slayt gösterisiyle son buldu.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98’inci yılı törenine Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Dalaman Belediye Başkanı Sedat Yılmaz, Garnizon Komutanı Albay  Murat Selçuk Çol, Dalaman Emniyet Müdürü Mehmet Çeribaş, Dalaman İlçe Müftüsü Selahattin Bozkurt, Dalaman Kent Konseyi Başkanı Vildan Dündar, CHP İlçe Başkanı İ. Erol Öztunç, MHP İlçe Başkanı Bayram Altın, Daire amirleri, Şehit aileleri, Hava Meydan Komutanlığı’ndan askeri birlik ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.

Güngör ÇOBAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.