15 Temmuz’un yıldönümü

0
701

15 Temmuz’un yıldönümü

“15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Dalaman’da 11-15 Temmuz tarihleri arasında hafta boyunca çeşitli anma programları düzenleniyor.

“15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nün ilk programı Dalaman’da şehitlik ziyaretleri ile başladı.

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Dalamanlı Şehit Hamza Atakul’un annesi Cennet Atakul, Dalaman Hava Meydan Komutan Vekili Yarbay Savaş Cenik, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Oktay Kaplan, MSKÜ Dalaman Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Haşim Kafalı, protokol, Şehit yakınları, gaziler ve yakınlarının katılımıyla Dalaman Şehitliğinde saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasını ardından ilçe müftüsü ve belediye imamı tarafından Şehitler için Kuran-ı kerim okundu ve dua yapıldı. İlçedeki Şehitlik ve Şehit kabirleri ziyareti gerçekleştirildi.

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Dalaman şehitlik ziyaretinde ‘Şehitlik Ziyaret Defteri’ni imzaladı.

11-15 tarihleri arasında yapılacak olan “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programı şu şekilde:

-11 Temmuz 2017 Salı günü saat 12.30’da Merkez camisinde Şehitlerimizin ruhu için Mevlid-i Şerifler ve duaların okunması, yemek ikramı, (İkram Dalaman Belediye Başkanlığınca karşılanacaktır)

-11 Temmuz 2017 Salı günü saat 14.00’de 15 Temmuz Anı Defterinin Cumhuriyet Meydanına konulması, halkımızın duygu ve düşüncelerini paylaşılmasının sağlanması,

-12 Temmuz 2017 Çarşamba günü saat 19.00’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Bisiklet Turu Etkinliği (Güzergah Hükümet Konağı önünden başlayarak, Hürriyet Mahallesi, Hastane Caddesi, Seyfettin İnce Caddesi, Pazaryeri, Karaçalı Caddesi, Muhtar Akbekir Caddesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Postane Sokağı, Cumhuriyet Caddesi, Şehit Mehmetçik Parkı)

-13 Temmuz 2017 Perşembe günü saat 19.30’de Şehit Mehmetçik Parkında 15 Temmuz konulu Fotoğraf Sergisi etkinliği,

-14 Temmuz 2017 Cuma günü, Cuma namazı öncesi tüm camilerimizde 07 Temmuz 2017 Cuma günü okunmaya başlayan Kuran-ı Kerim Hatm-i Şeriflerinin duasının ve müteakiben Mevlid-i Şerif okunması), Lokma İkramı ((Merkez Cami, ikram Dalaman Belediye Başkanlığınca karşılanacaktır)

-15 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 19.00’da Merkez Cami önünden başlayarak Atatürk Caddesini takiben Cumhuriyet Meydanına kadar Milli Birlik Yürüyüşü yapılması, (Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşları Amirleri ve Çalışanları, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Vatandaşlar, Öğrenciler ve Basın Temsilcileri)

-15 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 20.00’de Cumhuriyet Meydanında anma programı düzenlenmesi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı Okunması, Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim Okunması ve Dua yapılması, Şiirlerin Okunması, Sinevizyon Gösterisi, Protokol Konuşmaları

-15 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 00.13’de tüm camilerimizde sela okunması ve Demokrasi Nöbetlerine başlanılması,

14 Temmuz 2017 Cuma akşamından itibaren 15 Temmuz günü için tüm kamu kurum ve kuruluşları Türk bayraklarıyla donatılacak.

Güngör Çoban-Melahat Kanbur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.