0
403

Dalaman’da, nüfusun yüzde 10’u eğitime katıldı…

Dalaman Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında açılan kursların yılsonu sergi açılışı Cumhuriyet Ortaokulu çok amaçlı salonunda yapıldı.
Dalaman Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ramazan Duman yaptığı açıklamada, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan 187 kursa, bin 743 erkek, bin 736 bayan olmak üzere toplam 3 bin 479 kursiyer katıldığını, bu sayının ilçe nüfusunun yüzde 10’luk bölümünü oluşturduğunu söyledi.

Milli eğitim faaliyetleri içerisinde Halk Eğitimi Merkezlerinin büyük yeri ve önemi olduğuna işaret eden Duman, “hayat boyu öğrenmede eğitim merkezi olan Halk Eğitim Merkezleri, ‘Beşikten Mezara kadar Eğitim’ ilkesinden hareketle tüm bireylere hizmet vermeyi kendisine amaç edinmiş eğitim kurumlarıdır. Halk Eğitim Merkezlerinde 7’den 77’ye her yaştan insanın ilgi, yetenek ve beklentilerine uygun kurslar düzenlenmektedir” dedi.

Duman, kursların açılmasında destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Sergi açılışında stantları dolaşan kaymakam Ali Güldoğan, sergilenen ürünler hakkında bilgi aldı.

Kaymakam Ali Güldoğan, “Kursiyerlerimizin ellerine sağlık, sergilenen ürünleri çok beğendim. Kursiyerlerimizin başarılı çalışmalarından dolayı kendilerini kutuluyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.