Dalaman’da Sağlıkçalışanlarından kan bağışı

0
675
Dalaman’da Sağlıkçalışanlarından kan bağışı
????????????????????????????????????

Dalaman’da Sağlıkçalışanlarından kan bağışı

 

Dalaman’da Kızılay veDalaman Devlet Hastanesi işbirliğinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kampanyaya Dalaman Devlet Hastanesi’nde çalışan sağlık personelinin yanı sıra hastanede görev yapan idari personel ve vatandaşlar da destek verdi.Kadın personelin de ilgi gösterdiği kampanyada 60 ünite kan bağışı yapıldı.

Kan bağışı öncesi form dolduran bağışçılar görevli personel tarafından bilgilendirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen bağışçılar sırayla kan bağışında bulundular.

 

Dalaman Devlet Hastanesi Bilgi İşlem Memuru Ayla Mert, Kış aylarında kan bağışının daha az olduğunu ve insanların kan bağışına daha duyarlı olmalarını istedi.

Kampanyaya katılmaktan mutlu olduğunu ifade eden Mert, “Her zaman kan vermek istiyordum ama bu güne nasip oldu. Çok mutluyum, herkesin kampanyaya katılmasını isterim” dedi.

 

Hastane personeli Nursen Çaylı ise “Şimdiye kadar hiç kan vermeyi düşünmemiştim, doktor kontrolünden geçtim doktorum kan verebileceğimi söyledi. Kendimi iyi hissediyorum.inşallah, vatana millete hayırlı olsun”

 

Dalaman Devlet HastanesiBaşhekimi Uzm. Dr. Oryal Erdik, Son günlerde soğuk havanın da etkisiyle ülke genelindekan bağışlarında azalma olduğunu ifade etti.

Bunun üzerine Kızılay ile işbirliği içerisinde “kan bağışlarınızı bekliyoruz” kampanyasına dahil olduklarını kaydeden Erdik, “Dalaman Devlet Hastanesi’nde aşağı yukarı 50-60 kişilik bir katılım bekliyorduk, ancak katılımın daha fazla olduğunu görüyoruz. Kan bağışçılarımızla beraber, personelimizle de gördüğünüz gibi kan bağışlarımızı yapıyoruz. Bu bizleri mutlu etti, personelimize duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah vatandaşlarımız da bu bilinçle kanlarını vermeye devam ederler. Halkımızı kan bağışı yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.