0
664
????????????????????????????????????

Spor turizminde önemli gelişme

 

Ortaca Sarıgerme’de yapılması planlanan futbol sahaları ve spor tesisi projesinde yer teslimi yapıldı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne proje sunuldu.

Proje ile bin 500 metrekarelik alan içerisinde 3 adet futbol sahasının yanı sıra, sporcu dinlenme yerleri, araç otoparkı, büfe ve kafeteryanın bulunduğu bir spor kompleksi yapılması planlanıyor.

İnceleme aşamasında olan projede Mart ayı itibari ile yapım aşamasına geçilmesinin planlandığı bildirildi.

Ortaca Belediye Başkan Yardımcısı ve Şehir Plancısı İsmet Şahin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne sunulan projenin son durumu hakkında Başkan Hasan Karaçelik’e bilgi verdi.

Ortaca ve bölge turizmi açısından projenin önemine değinen Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik; “Yaptığımız bütün çalışmaları bölge turizminin daha da gelişmesi için özenle çalışıyoruz. Geçmişte olduğu gibi GEKA ve MUTSO ile temasa geçerek proje ortağı olmaları için gerekli çalışmaları yapacağız. Bin 500 metrekarelik bir alanda takımların kamp yapabileceği komplike bir spor tesisi olacak.” diye konuştu.

Karaçelik, proje ile FİFA standartlarında 3 sahayı bölgeye kazandırarak, spor turizmi konusunda önemli bir adım atacaklarını sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.