7 yıldır kayıp oğlunu bekliyor

0
536
7 yıldır kayıp oğlunu bekliyor

7 yıldır kayıp oğlunu bekliyor

omr_0006 omr_0013

 

Köyceğiz ilçesinde yaşayan 6 çocuk annesi GüldaneÖnür, 2009 yılında dolaşmak için evden çıkan Bayram Önür’den 7 yıldır haber alamıyor.

 

-7 yıl 7 ay oldu

İlçeye bağlı Sancı Mahallesinde yaşayan anne GüldaneÖnür (51) oğlu Bayram Önür’ün (31) 11 Mart 2009 tarihinde dolaşmak için evden çıktığını ve 7 yıl yedi aydır kendisinden haber alamadığını söyledi.

Oğlunun evden ayrılmasının üzerinden 1 ay geçtikten sonra ilgili makamlara kayıp başvurusunda bulunduğunu anlatan Önür, “Geçen zaman içinde belli aralıklarla karakola soruyorum. Ancak şuana kadar bulunamadı. Oğlumun iki bankada bir miktar parası var. Bankaya sordum, paraya dokunulmamış” dedi.

 

-Ölü ya da diri bulunmasını istiyorum

Önür, oğlunun kaybolmadan önce Ortaca sanayi sitesindeki bir plastik fabrikasında çalıştığını ifade etti.

Oğlunun ölü veya diri olarak bulunmasını istediğini dile getiren Önür, “Bayram iki çocuğu olan bir kadınla 2 odalı bu evde yaşıyordu. Oğlum kaybolduktan sonra akrabamız olan kadın yaklaşık 1 yıl bizimle yaşamaya devam etti. Ancak daha sonra başkasıyla evlenerek yanımızdan ayrıldı. 7 yıl oldu, yaşıyorsa gelmesini bekliyorum. Oğlumun ölüsünün ya da dirisinin bulunmasını istiyorum” diye konuştu.

 

Bir lokantada temizlikçi olarak çalıştığını belirten Önür, “Yaklaşık 10 yıldır eşimle ayrı yaşıyoruz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan aldığım destek ile geçimimi sağlıyorum. Bakamadığım için 5 çocuğum da Muğla Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalıyor”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.