112’den önce “SSHD” aranmış

0
488

112’den önce “SSHD” aranmış

“Sağlıkçı yerine zabıta, sağlık aracı yerine kamyonet” gelmesinin nedeni ilgili tüm kurumlar tarafından soruşturuluyor.

Ortaca Devlet Hastanesi acil servisine kolonya içtiği gerekçesiyle tedavi için getirilen, taburcu edildikten bir süre sonra fenalaşarak karga tulumba tekrar getirildiği hastanede yaşamını yitiren Uğur Özdemir’in ölümünde ihmal olup olmadığının belirlenmesi için soruşturma sürüyor.

Ortaca Devlet Hastanesi duvarının dibinde baygın halde yatan Uğur Özdemir için, Zabıtalar, Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Ortaca Ofisindeki görevlileri aradı, görevliler 112 veya hastaneden destek alabileceklerini önerdi.

-100 bin nüfusa 1 araç, o da Fethiye’ye görevlendirildi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından da konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı konuyla ilgili olarak kendilerine Ortaca Belediyesi Zabıta ekiplerince bilgi verildiğini, ambulans talebinde bulunulduğunu açıkladı.

Yapılan açıklamada, Kurumda, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, ilçelerinde kullanılmak üzere 1 adet hasta nakil ambulansı bulunduğu, Kurumun evde bakım hizmetleri adı altında yürütmekte olduğumuz projede, yatağa bağımlı hastaların hekim tarafından verilen reçeteye istinaden evlerinde tıbbi bakımları ve genel bakımları yapıldığı belirtildi.

……. “Olayın yaşandığı 31.10.2017 tarihinde Ortaca ilçesindeki ofisimiz Ortaca Belediyesi zabıta ekiplerince aranmış, Ortaca Devlet Hastanesinin bahçe duvarı dibinde yatan bir vatandaş olduğunu bildirmişler ve ambulans talebinde bulunmuşlardır. Ofis görevlimiz hasta nakil ambulansımızın şuan için Fethiye’ye hasta götürdüğünü bildirmiş ve 112 veya hastanenin yakınında olduğu için hastaneden destek alabileceğinin bilgilendirmesi ve yönlendirmesini yapmıştır.”

-Olay-

45 yaşındaki Uğur Özdemir, kolonya içtiği gerekçesiyle 31 Ekim 2017 günü sabah saatlerinde Ortaca Devlet Hastanesi acil servisine getirildi. Bir süre tedavi altında tutulan Özdemir, hakkında adli vaka olması sebebiyle ilçe emniyet müdürlüğü ekiplerine de bilgi verildikten sonra tedavisinin devamını istemediği gerekçesiyle taburcu edildi. Hastaneden ayrılan Uğur Özdemir hastane duvarının dibine çöktü kaldı. Bir süre sonra hastane duvarının dibinde yatan birini gören vatandaşlar, Ortaca Devlet Hastanesindeki görevlilere, 112’ye ve emniyet ekiplerine haber verdi. Yerde 4 saat yatan şahsı almaya Zabıtalarla kamyonet geldi. Vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine kamyonete alınmayan Uğur Özdemir Ortaca Devlet Hastanesi’nden getirilen sedyeye alınarak hastaneye götürüldü. 1 gün hastanede yatan Özdemir, burada hayatını kaybetti. Uğur Özdemir’in hiçbir yakınına ulaşılamayınca cenazesi yapılan işlemlerin ardından Ortaca Belediyesi görevlileri tarafından Muğla Büyükşehir Belediyesi Ortaca merkez mezarlığına defnedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.