KALEM VE KADRAJ

0
442
KALEM VE KADRAJ

 

KALEM VE KADRAJ

 

Aşı Koyu Yolunda Bir Kurbağacık Vardı

Ekran Alıntısı

 

Dalaman ile Sarıgerme arasındaki Aşı Koyu’na geçtiğimiz hafta bir yürüyüş düzenleyen Köyceğiz Yürüyüş Grubu dinlenmek üzere yol üstündeki bir çeşme başında durdu. Gruptakiler arasında bulunan fotoğraf meraklısı Adnan Varol burada değişik bir olaya şahit oldu.

 

Çeşmenin içindeki birikintide vıraklayarak keyif çatan kurbağalar vardı. Aynı zamanda su içmeye gelen arıların da ziyaret yeriydi bu birikinti. Derken arılardan biri su içmeye çalışırken çırpınmaya başladı, boğuluyordu. Adnan Varol bir dal parçası bulup ona uzatmaya hazırlanırken dipten gelen bir kurbağa kuyruğunu titreterek geldi, arıyı başının üstüne aldı ve kenara çıkardı. Bu küçük dayanışma orada bitmedi. Fotoğraf makinesini hazırlayıp bekleyen fotoğrafçı olayı yakından takip etti. Arı küçük başından küçük bir hortum uzattı, kurbağa dostunun üzerinde kalan damlacıklardan suyunu da içti. Kurbağa o sırada hiç kıpırdamadı. Fotoğrafçı için o anı yakalamak boynunun borcuydu, yakaladı da. Sonra arıcık uçtu gitti, bu arada arkadaşına bir öpücük de vermiş olabilir, fotoğrafçı artık orasını göremedi.

Sonrasında düşündü, bu zamanda kim kime bir bardak su veriyordu? Yemyeşil ağaçlar vardı, masmavi gök vardı, biraz ilerde cennet gibi Aşı Koyu vardı, bahar gelmişti, hava şeker şerbetti, bir kurbağacık bir arıcığı kurtarıyordu ama insanlık birbirinin  gözünü oyuyordu.

Fotoğraflamaktan başka elden ne geliyordu?

Adnan Varol

Fotoğrafçı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.