HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen; “Her beş yılda VURGUN”

0
588

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen;

“Her beş yılda VURGUN”

 

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen, “Verilen sözler unutuldu her beş yılda bitmeyen dram, her beş yılda “VURGUN” yiyen sesiz dostlarım var” diyerek sitemde bulundu.

 


Dalaman Bülüşlü mevkisindeki Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi HAYDOS bakım evinde, Birçoğu engelli 600’ün üzerinde mağdur köpek, 150 kadar kedi, 10 yaşlı eşek, 2 keçi, 2 koyunun yaşam mücadelesi verdiğini bildiren, HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen, yaptığı yazılı açıklamada; “ Yıl 2005, dönemim Dalaman belediye başkanı “Türkan Dağdelen, Dalaman’ın Allahı benim, sana orada (bugün HAYDOS bakım evinin bulunduğu yer) bir çivi bile çaktırmam, ben kendim barınak açacağım” dedi.
Şov için de olsa yaptı, hatta kurdele kesti, pasta, börek dağıttı ve hemen sonra kapattı.
Yıl 2009,dönemin Dalaman belediye başkanı “Türkan Dağdelen, çok yakında buradan gideceksin, ben kendim barınak açacağım “dedi.
Ne yazık ki hiç bir şey yapmadan beş yılı devirip gitti.
Yıl 2014, dönemin Dalaman belediye başkanı, bizlerin baskısı ile tekme tokat da, olsa bir veteriner hekim aldı ama tıp fakültesini bitirmiş, çalışkan, idealist, köle gibi çalışan bir hekimin maaşını doğru dürüst ödemedikleri gibi “ben, filinta gibi garson olarak çalıştıracağım gençleri senin yanına barınağa veremem ” dedi. Onun yerine belediyenin bütün departmanlarını dolaşmış, sorunlu, tembel, işe yaramaz elamanları veteriner hekimliğe ve HAYDOS’a layık gördü.
Yıl 2019 bu dönemin Dalaman belediye başkanı, gidenlerin hepsini mumla aratıyor.
Darbe yapar gibi bir günde elamanları değiştiriyor, çekiyor. Barınağa ve veterinerliğe layık gördüğü elaman, okuma yazma bilmeyen, engelli, zorla barınağa gönderilmiş, canı isteyince işe gelen ve geldiği günlerde ise kendi kendine habire küfür edip homurdanan bir şahıstı.
Diğerlerinin dediği gibi “Biz kendi barınağımızı açacağız” diyor. O güne kadar, seçmenleri mutlu etmek için HAYDOS bakım evine topladığınız köpeklere kim bakacak?
Dedik ya, Dalaman’ın havasından mı suyundan mı bilmiyoruz ama ne hikmetse her gelen belediye başkanı barınak açmaya kalkar sonu fiyasko ile biter. Hazır kurulu düzene 3-4 düzgün elaman vermekten acizler ama barınak açmaya kalkarlar; dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.