0
2286

“Bu nasıl nefret”

Dalaman çayı Atatürk köprüsü mevkisinde, Haziran ayında Tunceli’de yapılacak olan Rafting Dünya Şampiyonasına hazırlanan Dalaman Sarsala Gençlik ve Spor Kulübü Rafting takımının yardımseverlerin gönderdiği bota kimliği belirsiz kişi veya kişilerce bıçak, falçata, çakı gibi delici veya kesici aletle zarar verildi.

 

Dalaman Sarsala Spor Kulübü Başkanı Saniye Uyar Kırık, malzemelerin muhafaza edilebileceği yer olmadığı için rafting botunun Dalaman çayının kenarında bırakılmak zorunda kalındığını söyledi.

-“Bot alma imkanımız yok”

Saniye Uyar Kırık, rafting botunun değişik yerlerinden bıçak, falçata, çakı gibi delici veya kesici aletle hasar verildiğini belirtti.

Dalaman Sarsala Spor Kulübü Başkanı Saniye Uyar Kırık, rafting botunun yaklaşık değerinin 10 bin lira civarında olduğunu kendilerinin de alma imkanı olmadığını belirterek, “Hasar verilen rafting botu, yardımseverler tarafından geçtiğimiz aylarda Van ve Kahramanmaraş’ta yapılan Türkiye Şampiyonasında emanet olarak kullandığımız malzemelerle şampiyon olan ve hedeflerini de Dünya şampiyonasında derece elde etmek olan Dalaman Sarsala Spor Kulübü Rafting takımı sporcularına moral ve destek vermek için hediye olarak gönderilmişti. Şu an bizim bot alma imkanımız olmadığı için yama yaptırarak çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

-“Bu öfke, kin neden, kime?”

Dalaman Sarsala Spor Kulübü Başkanı Saniye Uyar Kırık, “Çok üzgünüm, aylardır sporcularımla yönetimdeki arkadaşlarımla mücadele ettik. Gerek Dalaman’daki gerekse il dışındaki dostlarımızın destekleriyle 2 tane bot aldık. Antrenmanlarımızı Atatürk köprüsünde düzenli bir şekilde yaparken bugün çalışmaya gittiğimizde kimin yaptığını henüz bilemediğimiz kişilik yoksunu, ahlak bozuntusu kişi veya kişiler tarafından botumuzun kesici bir aletle(bıçak, falçata, çakı vb) kesildığini gördük. Çocuklarım o kadar üzüldüler ki ben onların üzülmelerine daha çok üzüldüm. Hangi insan bunu yapabilir ki? Bu çocukların botundan Ne istediniz. Bu kadarda mı bu çocukları kıskanıp çalışmalarını sabote etmek istediniz? Bu öfke, kin neden, kime?. Hiçbir şey diyemiyorum. Bunu ancak insan müsveddeleri yapabilir. Sizlerle aynı havayı koklamaktan utanç duyuyorum”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.