0
1453

İMPLANT HAKKIN DA

MERAK EDİLEN SORULAR

Diş eksikliğin de pek çok hasta implant hakkın da yeterli bilgiye sahip olmadığından, endişeye kapılıp kararsız kalabiliyor.

Hastalarımızın merak ettiği sorulara yanıt olabilmek umuduyla implantlar hakkın da bilgi paylaşmak istiyorum. İşte en çok merak edilen ve sorulan sorular…

İMLANT NEDİR?
İmplant; Eksik dişlerin yerine konması amacı ile kemik içine yerleştirilen, vida şeklinde ki yapay diş köküdür.

İMPLANTLAR HANGİ MADDEDEN ÜRETİLİRLER?
İmplantlar titanyumdan yapılmaktadırlar. Titanyum yüksek doku uyumu nedeniyle kemiğe çok iyi tutunarak başarı oranını oldukça yükseltir.

İMPLANTLAR HANGİ DURUMLAR DA YAPILIR?
İmplantlar her türlü diş eksikliğin de, başarılı bir biçim de kullanılmaktadırlar. Bu uygulama diğer dişlere hiç dokunmadan daha koruyucu ve tamamlayıcı olarak yapıldığından oldukça isabetli ve sağlıklı bir seçimdir

KİMLERE İMPLANT YAPILABİLİR?
Genel sağlık durumun da ciddi bir problem olmayan ve çene kemiği implantı uygulayabilecek kadar yeterli herkese yapılabilir. Çene kemiğinin yetersiz olduğu durumlar da ise, bazı ilave yöntem ve malzemeler kullanılarak implant tedavisi yapılabilir.

İMPLANT OPERASYONU AĞRILI VE ACILI MIDIR?
İmplant yapılırken lokal anestezi yapılmaktadır. Operasyon sırasın da hiçbir ağrı sızı hissedilmemektedir. Operasyon sonrası hekiminizin tavsiyelerine uyduğunuz takdir de pek bir rahatsızlık yaşamadan implantlarınıza kavuşabilirsiniz.

İMPLANTLAR VÜCUT TARAFINDAN REDDEDİLİR Mİ?
İmplantların yapıldığı materyal olan titanyum, doku dostu olduğundan; böyle bir şey mümkün değildir. Ancak iyileşme dönemin de hastanın ağız hijyenine dikkat etmemesi, ağız içi enfeksiyonlar, aşırı sigara kullanımı gibi nedenler iyileşme ve implantın tutunmasını bozabilecek faktörlerdir.

İMPLANTLARIN ÖMRÜ NE KADARDIR?
İmplantlar da kendi doğal dişlerimiz gibi uygun ve doğru bir ağız bakımı yapılıp rutin kontrollerimize gittiğimiz de uzun yıllar bize hizmet vermeye devam ederler.

Diş Hekimi Ali Bektaş
0542 248 68 48

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.