0
491

Atatürk, ölümünün 80. yılında anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80.yıl dönümünde Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz’de düzenlenen etkinliklerde anıldı.

Atatürk anıtı önünde düzenlenen törenlerde 2 dakikalık saygı duruşunun ardından, okullarda anma programları düzenlendi.

 

Ortaca Belediye başkanı Hasan Karaçelik, Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, ve Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, yayınladıkları mesajlarla Atatürk’ü andılar.

 

-Işığın ile yürüyoruz

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, “İlke ve devrimlerinin ışığında, demokratik ve laik Cumhuriyetimizi korumak görevinin her gün biraz daha önem kazandığı günümüzde, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu, fikir adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü ölümünün 80.yıl dönümünde sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz”

 

-“Saygı ve Özlemle anıyoruz”

Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, “Aramızdan ayrılışının 80. Yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal ve istikbal mücadelemizin bütün kahramanlarına Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla anıyorum”

 

-“Bağımsızlık savaşımızın önderi”

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu, bağımsızlık savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 80.yıl dönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. ATATÜRK son nefesine kadar ülkesine ve milletine hizmet etmiş, tarihin yetiştirdiği en büyük lider ve devlet adamlarından biridir. Büyük Önder bağımsızlık ve uygarlık mücadelesinde tüm gücünü Türk ulusuna olan inancından ve güveninden almış ve aynı inanç ve güveni Türk Milleti ile birlikte vatanın bağımsızlığına giden yolda kullanmıştır. Atatürk’ün ilke ve inkilapları doğrultusunda ülkemizi ve milletimizi birlik, beraberlik içerisinde daha güçlü ve aydınlık yarınlara taşımak hepimizin ortak görevi olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Ruhları Şad Olsun.”

 

-“Şükran ve saygıyla yâd ediyoruz”

Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve müstesna devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ebediyete intikalinin 80. yıldönümünde, tüm Köyceğiz halkı ile birlikte yürekten şükran ve saygıyla yâd ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında ve çağdaş, demokratik, hukuk devleti olarak muasır medeniyetler seviyesine doğru ilerlemesinde onun attığı temeller önemli bir nitelik taşır. Yaptığı reformlarla ATATÜRK, sadece milletimizin değil dünyadaki diğer milletlerin de sevgisini ve saygısını kazanmıştır. Bugün bizler, istiklal ruhunun ışığında ideallerimizi ve hedeflerimizi gerçeğe dönüştürmek için aynı heyecanla çalışmaktayız. Şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, bu emaneti çok daha yükseklere taşımak hepimizin vazifesidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, İstiklal Savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde bir kez daha saygıyla anıyorum”

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.