Dalaman’da Zafer coşkusu

0
452

Dalaman’da Zafer coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı Dalaman Cumhuriyet

Meydanında düzenlenen törenle kutlandı.

Tören, Cumhuriyet alanındaki Atatürk Anıtına Kaymakamlık makamının, Garnizon Komutanlığının ve Belediye Başkanlığının çelenklerin konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına, Kaymakamı Ali Güldoğan, Garnizon Komutanı Albay Murat Selçuk Çol, Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, askeri ve mülki erkan, şehit yakınları ve gaziler, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, 30 Ağustos Zafer bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında,               “Türk milleti hiçbir şekilde vatanın bölünmez bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir. Büyük Taarruz Zaferinin 96. yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan, ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bu duygu ve düşüncülerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, saygılarımı sunuyorum”

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, yayınladığı mesajında, “30 Ağustos Zafer Bayramı programı çerçevesinde ilçemiz Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtına Çelenk sunduk. Ardından Kaymakamlık Makamında Tebrigatları kabul ettik. Bu vesileyle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Kutluyor, bu topraklarda Ay Yıldızlı Bayrağımız altında özgürce yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kahraman Gazilerimizi ve Şehitlerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Melahat Kanbur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.