Ana Sayfa Gündem Dalaman Kaymakamı Güldoğan; “Önemli olan zihinlerdeki engelleri kaldırmaktır”

Dalaman Kaymakamı Güldoğan; “Önemli olan zihinlerdeki engelleri kaldırmaktır”

0
464

Dalaman Kaymakamı Güldoğan;

“Önemli olan zihinlerdeki engelleri kaldırmaktır”

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Her yıl 10-16 Mayıs tarihlerinde, çeşitli etkinliklerle icra edilen “Engelliler Haftası”nın, engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engelli vatandaşların eğitiminden, istihdamına, sosyalleşmelerinden, başkalarına bağımlı olmadan hayatlarını idame ettirebilmelerine kadar, pek çok alandaki problemlerinin gündeme getirilmesi adına bir fırsat olduğunu söyledi.

Yardıma muhtaç her ferdi koruyan ve kollayan bir toplumun mensupları olarak sadece bu hafta içerisinde değil, yılın her gününde engellilerin problemlerine çözüm aramak ve onların sosyal yaşamdan kopmaması için azami gayret göstermek herkesin görevi olduğunu dile getiren Kaymakam Ali Güldoğan, “Engelli bireyler dünyanın her toplumunda olduğu gibi bizim ülkemizde de nüfusumuzun önemli bir kısmını teşkil etmektedir. Engelli olmak bir eksiklik değil, mücadele azmi ve başarılarından ders almamızı gerektiren ayrıcalıklı birey olmaktır. Bu bakımdan önemli olan öncelikle zihinlerimizdeki engelleri ortadan kaldırmaktır. Bu nedenle, engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşamdan kopmadan hayatlarını sürdürmeleri için meslek edinip üretken hale gelmesi, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanması hepimizin ortak görevidir. Onlara göstereceğimiz ilgi ve sorunlarına bulacağımız çözümler, insana ve topluma duyulan saygının en önemli gereğidir” dedi.

 

Güldoğan, mesajında, “Bu duygu ve düşüncelerle; 10-16 Mayıs Engeliler Haftasının toplumsal duyarlılığımızın artmasına vesile olması temennisiyle, tüm engelli vatandaşlarımıza geleceğe daha umutla bakabilecekleri huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Melahat Kanbur

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.