1
577

KARİA  Bisiklet Festivali yapıldı

 

Karia Derneği 20-23 Nisan’da

Dalyanda otel konaklamalı Bisiklet festivali düzenledi. 

 

 

Sürdürülebilir alternatif turizmi yaygınlaştırmak İçin yapılan etkinlikte bisikletliler pedalladı ve eşleri, çocukları tatil yaptı. KARİA BİSİKLET FESTİVALİnde Sarsala ve Yuvarlakçay’a bisikletliler pedalladı.

 

Karia Derneği Başkanı Sayın Turan Bulut yaptığı yazılı açıklamada coğrafyamızda. yapılan turizm yatırımı sadece yazın deniz, güneş, kum, olarak yerli ve yabancı turistlere hizmet vermesi düşünülmüştür. Yazın normal mevsim şartlarında herkes ziyaretçi olarak geliyor bölgemize. Ama yılın 6 ayı çalışan sektör diğer 6 ay atıl vaziyette bekliyor. Hepimiz projeler üretiyoruz ama cesaret edip gerçekleştirme denemelerimiz çok yavaş ilerliyor.

Bilmeliyiz ki mevsim şartları değişti kışın bile güneş etkisini hissettiriyor ve denize girilebiliyor.

karia derneği bir nebze olarak örnek olsun diye baharın bu ilk mevsiminde de etkinlikler planlanladık, Denizde bir damla olsa bile gelecekte herkes yapmaya cesaret edebilecektir.

Karia coğrafyamıza gelmek isteyen misafirlerimizi davet ediyor uzak yerlerde sadece yazın tatile gelen misafirlerimizi her daim bekliyoruz. Hem doğa sporları hem de tatil bir arada olan etkinliklere bekliyoruz.

20- 23 Nisan 2018 tarihinde “KARİA BİSİKLET FESTİVALİ etkinliğimizde Her türlü ihtiyaçları kendileri tarafından karşılanan yurdumuzun değişik yerlerinden  100kişi katılımcı pedalladı ve eşler de tatil yaptılar.

 

Coğrafyamızın nadide tarihi yerlerinden olan  LİSSAİ’de bisikletçilere tanıtıldı. Etkinliğimizi duyupta karavanları ve araçları ile gelenler oldu. Şenlik havası içerisinde deniz, güneşin keyfini pedallayarak, yüzerek unutulmaz bir tatil yaşadılar.

 

1 Yorum

  1. kendi gıda ihtiyaçlarına rota üzerindeki esnaftan karşılayan bisikletçiler pedallarken, eşleri ve çocukları da otel de tatil yaptı. amacımız Turizm sezonunu biraz uzatabilmek ve alternatif yaratmaktı. başardık. otel doluydu. bize destek olan Dalaman, ortaca ve köyceğiz kaymakamlıkları ve belediye başkanlıklarına teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.