0
763

CHP Dalaman İlçe Başkanı Öner:

 “Vatandaşın aklıyla dalga geçmeyin”

CHP Dalaman İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner, Ak Parti Dalaman İlçe Danışma Kurulu toplantısında Ak Parti Dalaman İlçe Başkanı Muhammet Karakuş’un açıklamalarını eleştirdi.

Ak Parti Dalaman İlçe Danışma Kurulu toplantısında Ak Parti Dalaman İlçe Başkanı Muhammet Karakuş’un, “1/1000’lik haritada yat limanı yerinin numarasını işaretledik. Ne yazık ki sokakta bu yanlış anlaşıldı. Bakın biz yat limanı yapacağız, yat limanı yapıyoruz demedik arkadaşlar. 1/1000’lik haritaya sadece yat limanının noktasını koydurduk dedik. Bunu gözden kaçırmamak lazım. Yat limanını belki biz görürüz belki göremeyiz. Daha sonraki arkadaşların günün şartlarına göre ihalesi yapılır, yat limanı süreci başlar. Sadece bizim yaptığımız Ulaştırma Bakanlığı’na gittik, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın yanına gittik. Görüşmelerimizi yaptık. Orada bir noktaya yat limanının çapasını koyduk. Bunu gözden kaçırmamak lazım. Yani yat limanı yapmakla, bunu oraya noktayı koydurmak arasında dünya kadar fark var” açıklamasına ilişkin CHP Dalaman İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner, “Vatandaşın aklıyla dalga geçmeyin” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Dalaman İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner, yaptığı açıklamada, “Ak Parti Dalaman İlçe Başkanlığı tarafından 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun fotoğraflarının olduğu “Müjdeler Olsun Dalaman” pankartıyla duyurdukları, “Ücretsiz Göcek Tüneli, Dalaman Yat Limanı ve Dalaman Denizli Yolu. Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na Teşekkür ederiz. Onlar konuşur Ak Parti yapar.” Bu pankartlar AKP tarafından iki seçim sürecinde Dalaman Atatürk Caddesi üzerine marinanın koordinat noktasını belirlemek için asılmıştı. Geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklamada ise, “Bakın biz yat limanı yapacağız, yat limanı yapıyoruz demedik” hiç vaatte bulunmadılar sokaktaki vatandaş yanlış anlamış. Vatandaşın aklıyla dalga geçmeyin. Her ne hikmetse Hükümet Konağı da akıllarına yeni geldi galiba. Bunun önümüzdeki seçimle de hiç alakası yoktur sanırım” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.