0
621

BYEGM Muğla İl Müdürlüğü

gazeteciler ile bir araya geldi

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Muğla İl Müdürlüğü 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde, il genelindeki basın mensuplarına verdiği yemekte, Muğla’nın en yaşlı ve en genç gazetecilerini ödüllendirdi.

BYEGM Muğla İl Müdürlüğü 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde düzenlediği programda, Muğla genelinde görev yapan gazeteciler ile bir araya geldi.

Programa, Vali Esengül Civelek, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Basın yayın ve Enformasyon İl Müdürü Sezgin Sağun, Basın İlan Kurumu Müdürü Mehmet Ali Köseoğlu ve basın mensupları katıldı.

Muğla Valisi Esengül Civelek,ilde çalışan en genç gazeteci olarak Muğla Devrim Gazetesi Muhabiri Sevil Yılmaz’a, en tecrübeli gazeteci olarak ise Çağdaş Marmaris Gazetesi’nden Mehmet Emin Berber’eplaket takdim etti.

????????????????????????????????????

Vali Civelek, programda yaptığı konuşmada; “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü en içten dileklerimle kutluyorum.  Her zaman, her yerde, mesai mevhumu gözetmeksizin toplumu zamanında, doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirmek adına özveriyle, fedakarlıkla gerçekleştirdiğiniz çalışmalar için sizlere teşekkür ediyorum. Sağlık, huzur, afiyet, mutluluk ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

BYEGM Muğla İl Müdürü Sezgin Sağun ise “10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanunun yürürlüğe girmesiyle ülkemizde gazetecilerin özlük hakları iyileştirilmiş ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak anılmaya başlanmıştır. İletişim teknolojisinin gelişmesiyle birlikte toplumların aydınlanmasında önemli bir rol üstlenen basın, internet medyası ve sosyal medya ile yelpazesini genişletmiş ve tek yönlü bilgi paylaşımından çift taraflı ve hızlı şekilde bilgi paylaşımına ulaşmıştır. Kamuoyunun bilgilendirilmesinde doğru ve güvenilir haber yapma, objektif olma, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde barındıran bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, aynı zamanda dünya ile vatandaşlarımız arasında bir köprü vazifesi görmektesiniz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.