“1 litre atık, 1 milyon litre suyu kirletmesin”

0
477

“1 litre atık, 1 milyon litre suyu kirletmesin”

Dalaman Adile İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2017 yılında toplum hizmeti yararına ‘ Atık Yağ Toplama ’ projesi gerçekleştirdi.

Okul Müdürü Nalan Yıldız, Dalaman Adile İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Hasta ve Yaşlı Bakımı, Grafik Tasarımı ve Fotoğrafçılık bölümlerinin dışında Yiyecek ve İçecek Hizmetleri bölümünün bulunduğunu belirtti.

Okul Müdürü Nalan Yıldız; “Yiyecek ve içecek hizmetleri atölyesinde biriken atık yağlarımızı geriye biyo dizel ve elektrik üretimi olarak geri kazanmayı hedefledik. Bu amaçla Sivil Savunma Kulübü öğretmenleri, Seda Doğudenizkuşu ve Sümeyra Cömert rehberliğinde “Atık Yağ “ toplama projesi başlattık. Okulumuz öğrencileri, “ 1 litre bitkisel atık 1 milyon litre suyu kirletmemesi” için çalışmalar yapıp bu konudaki duyarlılığı arttırarak 60 litre atık yağ topladı. Topladıkları atık yağı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından toplama lisansına sahip firmalara teslim etti. Turmepa’nın Dökme Topla projesine katkı sağlayan okulumuz 2018 yılında da duyarlılığını sürdürecektir. Bu önemli toplumsal sosyal sorumluluk projemize katkı sağlayan okulumuz öğrencilerini katılım belgesi ile onurlandırdık” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.