Turizmde Rehberimiz Bilimsel Çalışmalar Olacak

0
40
Turizmde Rehberimiz Bilimsel Çalışmalar Olacak

Turizmde Rehberimiz Bilimsel Çalışmalar Olacak

 

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Ozan Bahar’ı Makamında kabul ettiTurizm Fakültesi Dekanı Ozan Bahar Vali Çiçek’e Üniversitenin Turizm ve Alternatif turizme yönelik yaptığı akademik çalışmalar, devam eden projeler ve Ulusal Turizm Kongresi hakkında bilgi verdi.

 

17.Ulusal Turizm Kongresinin yeni yılda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacağını müjdeleyen bahar, Sayın Valimizin de desteğiyle Türkiye’de ilk defa Turizm Sektörü ile Akademisyenleri bir araya getirceğiz. 20-23 Ekim 2016 tarihleri arasında Bodrum’da 17. si düzenlenecek olan kongrenin ev sahibiyiz. Kongre ana teması Akademi Sektör Buluşması olarak belirlenmiştir. Turizmin en önemli paydaşlarının, sektör profesyonellerinin, önde gelen STK’larının ve turizm akademisyenlerinin bir araya geleceği bu büyük organizasyonu düzenleme heyecanını şimdiden yaşıyoruz. dedi

 

Üniversitenin eğitim ve öğretim hizmetlerinin yanında araştırma görevleri bulunduğunu belirten Vali Çiçek Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesindeki değerli akademisyenlerimizin çalışmalarını mutlulukla takip ediyoruz Turizm alanında yapılan akademik araştırmalar Muğla’nın turizmde hak ettiği yere gelmesinde büyük payı olacağına inanıyorum. dedi

 

Muğla’da turizmin belli aylarda yapılmasını doğru bulmadığını söyleyen Vali Çiçek yapılacak bilimsel çalışmalarla desteklenen ortak akıl ile kolektif hareket ederek hem turizmi yıl boyunca yapmayı, hem de Muğla’mızı tüm dünyada bilinen bir turizm odağı haline getirmeyi hedefliyoruz. işte bu hedefimize ilerlerken rehberimiz bilimsel çalışmalar olacak dedi.

 

Muğlanın Ulusal Turizm Kongresine ev sahipliği yapacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çiçek yaptıkları çalışmalardan dolayı tüm akademisyenlere ve turizm fakültesi dekanı Ozan Bahar’a teşekkür etti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.