Sürücülerin sessiz çığlığı

0
44
Sürücülerin sessiz çığlığı

Sürücülerin sessiz çığlığı

2006 yılında açılışı yapılan Göcek Tüneli kısa mesafesine rağmen alınan ücretle sürücülerin tepkisini çekmeye devam ediyor.

Bölge Milletvekillerinin çabaları ile meclise taşınan ama sonuç alınamayan Göcek Tüneli geçiş ücretini yüksek bulan bölge sakinleri bu uygulamayı protesto için eski yolu kullannıyor.

Fethiye-Dalaman arasını birçok zaman günde 3 veya 4 defa kullanmak zorunda kalan bazı araç sürücüleri tünel geçiş fiyatlarında iyileştirme yapılana kadar üst yolu kullanmakta kararlı olduklarını belirttiyorlar.

Göcek Tüneline alternatif olarak kullanılan eski yol ise hareketliliğini koruyor. Yap-işlet-devret modeliyle yapılan Göcek Tüneli sayesinde 3 bin 800 metreden 926 metreye düşen yol mesafesi, zaman olarak da 25 dakikadan 1 dakikaya indirildi. Ancak Tünel, zaman bakımından 33, enerji bakımından 4 kat avantaj sağlasa da alınan ücret bakımından kullanıcılarını memnun etmediği görüldü.

Dalaman gazetesi olarak Göcek Tünelini girişinde bekleyerek bu protestonun giderek büyüdüğünü geçen araç sayısındaki artıştan gözlemledik.

2006 yılında açılışı yapılan Göcek Tünelinden Başbakan Erdoğan da kendi kullandığı makam arabasıyla ilk geçişi gerçekleştirmişti.

Bilal Baykan –Güngör ÇOBAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.