Sessiz dostları unutmayın

0
94
Sessiz dostları unutmayın

Sessiz dostları unutmayın

Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen, Dalaman ve Ortaca Belediyelerinin de desteğiyle kampanya başlattı.

Havaların ısınmaya başladığı şu günlerde hazırlanan afiş ve duyurularla sokak hayvanlarının su ve mama sıkıntısına dikkat çektiğini ifade eden Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen, hazırlatılan afişlerin Dalaman, Ortaca ve Dalyan sokaklarında çeşitli yerlerine asılacağını söyledi.

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ve Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz’ın başlatılan sosyal sorumluluk projesine destek verdiğini belirten Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen, “Vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Sokaklar, parklar ve kaldırımlar sahipsiz hayvanların yaşam alanlarıdır. Onları korumak, sahip çıkmak ve merhamet etmek bir insanlık görevidir. Sokakta yaşayan sessiz dostlarımız için, kapınızın önüne bir kap su ve mama koymayı unutmayınız” diye seslendi.

Türkan Dağdelen, Ortaca ve Dalaman belediyeleri ile ortak başlatılan suluk kampanyasında Ortaca, Dalaman ve Dalyan’da 60 yakın suluk konulduğunu ve konmaya devam edildiğini belirterek, vatandaşların sokak hayvanları için yapılması planlanan suluk projesine de destek vermelerini istedi.

Dağdelen, projeye destek veren hayvan dostu, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ve Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz’ a teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.