Ortaca U16 Şampiyon

0
47
Ortaca U16 Şampiyon

Ortaca U16 Şampiyon

Muğla’da yapılan play-off müsabakalarının ardından Türkiye Şampiyonasında Muğla’yı temsil etme hakkı kazanan Ortaca Belediyespor U16 takımı, 29 Mayıs-01 Haziran tarihlerinde Denizli’de düzenlenen 1nci kademe müsabakalaraına katıldı.

Antalya, Aydın Söke İdman Yurdu, Manisa, Isparta ve Afyonkarahisar il takımları ile mücadele eden Ortaca Belediyespor U16, oynadığı tüm maçları kazanarak 1nci kademe Şampiyonu oldu.

Şampiyonluk maçının ardından Ortaca’ya gelen U16 futbol takımı, davul-zurna eşliğinde Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, CHP İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya, Kulüp Başkanı Metin Yıldırım ve taraftarlarca karşılandı.

Metin Yıldırım yaptığı açıklamada, “Öncelikle sporcu çocuklarımızın bu  başarısından dolayı tebrik ediyor, hepsini gözlerinden öpüyor, başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca emeği geçen çalıştırıcılarımızı ve çocuklarımızın ailelerini de canı yürekten kutluyorum” dedi.

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ise, “Ortaca’mız bir çok spor dalında başarı gösteriyor, giderek yıldızı parlayan  bir ilçe haline geliyor. Spora yapmış olduğumuz yatırımların bu şekilde meyve vermesi beni gururlandırıyor. Gençlerimizi, çalıştırıcılarımızı ve ailelerimizi emeklerinden dolayı kutluyor, başarılarının katlanarak devam etmesini  diliyorum” dedi.

Mete Sönmez

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.