Okullararası Güreş Grup Müsabakaları
Okullararası Güreş Grup Müsabakaları
Türkiye Okul Sporları Federasyonunun 2015 yılı faaliyet programında yer alan 13-14 Yaş Serbest ve Grekoromen Okullararası Güreş Grup Müsabakaları Ortaca’da yapıldı.
Ortaca Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür Vekili Murat Sözgen, okul sporları faaliyetleri içinde yer alan güreşlerin bu yıl Ortaca’da yapılmasının kendilerinin mutlu ettiğini söyledi. Müsabakalarda Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Burdur, Bursa, Denizli, Isparta, İzmir, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak’tan 250 sporcunun mücadele ettiğini belirtti.
Açılış törenine Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, Türkiye Güreş Federasyonu temsilcisi Nusret Atik, davetliler ve sporcular katıldı.
Çekişmeli geçen müsabakaların sonunda dereceye giren sporculara madalyaları düzenlenen törenle verildi.
13-14 Yaş Serbest ve Grekoromen stilde dereceye giren sporcuların yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandığı bildirildi.
Grekoremen dereceye giren isimler:
-32 kilogramda
- Fuat Çelebi (Afyonkarahisar), 2. Enes Bayram Barış (Isparta), 3. Necati Öcel (Manisa), 3. Adem Uçgun (Bursa)
-35 kilogramda
- Ferhat Kanon (Manisa), 2. Mustafa Bostan (İzmir), 3. Mert Yıldırım (Uşak), 3. Serkan Akbulut (Muğla)
-38 kilogramda
- Seyitcan Beytekin (Manisa), 2. Himmet Sandıklı (Uşak), 3. Muammer Akman (Antalya), 3. Mehmet Can Çevik (İzmir)
-42 kilogramda
- Alihan Bayraktar (Konya), 2. Aziz Akgüneş (Afyonkarahisar), 3. Hakan Arık (İzmir), 3.Şükrü Sina Akdağ (Uşak)
-47 kilogramda
- İsmail Küçüksolak (Antalya), 2. Gökhan Kundak (Muğla), 3. Ramazan Kahraman (Uşak), 3. Fatih Osmanoğlu (Bursa)
-53 kilogramda
- Ramazan Gül (Muğla), 2. Ahmet Ceran (Konya), 3. Ali Güçlü (Antalya), 3. Burak Ayrancı (İzmir)
-59 kilogramda
- İbrahim Tok (İzmir), 2. Efe Emik (Muğla), 3. Halil Erçin (Antalya), 3. Emirhan Aygün (İzmir)
-66 kilogramda
- Mustafa Korkmaz (İzmir), 2. Lütfi Furkan Şimşek (Antalya), 3. Emin Özdemir (Aydın), 3. Ahmet İrfan Tanrıverdi (Konya)
-73 Kilogramda
- Zeki Batuhan Yılmaz (Isparta), 2. Deniz Erçin (Antalya), 3. Faruk Baki Olgaç (Konya), 3. İhsan Kavak (Afyonkarahisar)
-85 kilogramda
- Ali Efe (Antalya), 2. İbrahim Çelik (Isparta), 3. Mehmet Akif Tanrıkulu (Konya), 3. Yusuf Boran Kabakçı (Muğla)
Serbest stilde dereceye giren isimler:
-32 kilogramda
- Hüseyin Dur (Antalya), 2. Orhan Kutlucan (Bursa), 3. İbrahim Şuayp Ulutaş (Denizli), 3. Ahmet Şahan (Afyonkarahisar)
-35 kilogramda
- Yurdahan Şimşek (Antalya), 2. Muzaffer İskender (Bursa), 3. Emirhan Doğan (Bursa), 3. Nuri Uysal (Denizli)
-38 kilogramda
- Hasan Tanrıkulu (Antalya), 2. Yusuf Yeşilışık (Bursa), 3. Halil Işık (Aydın), 3. Özgür Sayan (İzmir)
-42 kilogramda
- Mazlum Akyol (Bursa), 2. Ceyguh Yaman (Muğla), 3. Burak Aslan (Bursa), 3. Ertan Beyazit (Manisa)
-47 kilogramda
- Ahmet Toktaş (Bursa), 2. Ömer Yasin Gökkaya (Antalya), 3. Ali Çalışcı (Isparta), 3. Ali Yıldız (İzmir)
-53 kilogramda
- İbrahim Akyiğit (Antalya), 2. Turan Alp Yıldız (Bursa), 3. Bayram Ali İnci (İzmir), 3. Cem Şimşek (Isparta)
-59 kilogramda
- Muhammet Çavuş (Bursa), 2. Adem Ayseli (Antalya), 3. Beytullah Günyel (Denizli), 3. Yusuf Kaya (Bursa)
-66 kilogramda
- Sedat Ertuğrul Yoksul (Manisa), 2. Şahabettin Taçyıldız (İzmir), 3. Yaşar Aaksoy (Denizli), 3. Kubilay Karakulak (Antalya)
-73 kilogramda
- Yılmaz Bakan (Denizli), 2. Zeki Çınar (Bursa), 3. Emre Akkoyun (Manisa), 3. Anıl Caner Üstündağ (Antalya)
-85 kilogramda
Atilla Dumanlar (İzmir), 2. Süleyman Kızılhan (Denizli), 3. Yasin Devran (Antalya), 3. Yasin Erarslan (Bursa)