OFAD coştu, coşturdu

0
18
OFAD coştu, coşturdu

 

OFAD coştu, coşturdu

Ortaca Folklor ve Araştırma Derneği 2012-2013 sezonu öğrencileri ve halkoyunlarına gönül verenler Özalp Han restorantta buluştular. “Birlik ve Dayanışma” adı verilen etkinliğe katılanlar unutulmaz bir gece yaşadı.110 kişinin katıldığı gecede halkoyunları gösterileri, sevilen türküler, oyun havaları gibi olgularla stres atıldı.

Gecenin açılışında konuşan dernek başkanı Bayram Avcı, “3 aydan beri sürdürdüğümüz çalışmalarımızın bitiminde arkadaşlarımızla burada toplandık ve gönlümüzce eğleniyoruz. Derneğimiz Mart ayı sonuna kadar 65 öğrencisiyle çalışmalarını devam ettirecektir. Bodrum Hakimi ve Ormancı görsel oyunları ile 7 sevilen halk oyunlarımızdan oluşan programla Ortacalıların huzuruna çıkacaktır” dedi.

Avcı, Rodos, Kos, Girit, Almanya ve Hollanda yurt dışı programlarının olduğunu bunun için de çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ise “OFAD’ın çalışmalarının ve  başarılarını kutluyorum her türlü yardıma hazırız onlar Ortaca’mızın adını ve sesini yurt dışına taşıdılar. Görüyorum ki Türkiye mozaiğinden alıntılar yapmışlar kendilerini kutluyor ve başarılar diliyorum diye konuştu.

CHP Muğla Eski Milletvekili Dr. Ali Arslan da “günümüzde alt üst kimliklerle uğraşılırken OFAD öz kültürümüzü yansıtan çalışmalar yapmaktadır. Muğla’mızda her türlü folklor zenginliği mevcuttur. İşte bunun bir örneğide OFAD. Dernek başkanı Bayram Avcı’yı ve özverili çalışan bu çocuklarımızı yürekten kutluyorum” dedi.

Ömer KUNDAKÇI – Ümran OKUR

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.