İztuzu Plajında Çevre Temizliği

0
40
İztuzu Plajında Çevre Temizliği

İztuzu Plajında Çevre Temizliği

OMR_0027

 

Ortaca Kent Konseyi Turizm Çevre Grubu tarafından Dalyan kanalında ve İztuzu plajında çevre temizliği yapıldı.

 

Kent Konseyi Turizm Çevre Gurubu, Ortaca Belediyesinin katkısı ile Dalyan kanalında çevre temizliği yapan yerleşik yabancılara destek olarak çevre bilincine dikkat çekmek için etkinlik düzenledi.

Etkinliğe Ortaca Ahmet Ateş Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ile Sığla Tiyatro Topluluğu ve gönüllülerden oluşan yaklaşık 150 kişi katıldı. Etkinliğe, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ve CHP Ortaca İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya’da katılarak destek verdi.

Amaçlarının çevre bilincine dikkat çekmek olduğunu dile getiren Kent Konseyi Genel Sekreteri Nilgün Şahin, “Dalyan’da her Perşembe yerleşik yabancı dostlarımızın yaptığı çevre temizliği etkinliğine katkıda bulunmak onların bu duyarlı davranışlarına destek vererek yanlarında olduk. Yaklaşık 150 gönüllümüz ile kanal ve İztuzu temizliği yaptık, 100 torba çöp topladık” vatandaşlarımızın çevreye karşı daha duyarlı olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Şahin, temizlik sırasında otomobil lastiği, sandalye, demir parçaları, kova gibi atıkları topladıklarını sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.