Dostluk ve Barış Yogası

0
55
Dostluk ve Barış Yogası

Dostluk ve Barış Yogası

OMR_0117

Dünyaca ünlü turizm cenneti Ortaca Dalyan’da, “Dostluk ve Barış İçin Yoga” etkinliği düzenlendi.

 

Ortaca Dalyan Turizm Derneği tarafından Dalyan Mahallesi’nde yaklaşık 60 kişi, Kaunos antik kentinin yer aldığı 2 bin 500 yıllık tarihi kaya mezarları manzarasında yoga yaptı.

Türkiye, Almanya ve İngiltere’den eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar Dostluk ve barış dileğinde bulundular.

Yoga eğitmeni Celil Şengün, etkinlikle dünya barışı ve kardeşliğe dikkati çekmek istediklerini söyledi.

Celil Şengün, “Zihnimizde o hali düşleyerek, dünyanın barış ve kardeşlik içinde olduğu bir an yaratmak istedik. Adem ve Havva’dan bu yana kardeşiz. Bizim de şu anda yapabileceğimiz, oturduğumuz yerde, zihnimizde, dünyanın iyileşmiş halini düşlemek. Hayalimizde hiçbir yerinde savaşın olmadığı, çocukların aç kalmadığı bir dünya canlandırıp, gördüğümüz o resmi evrene göndermek.” dedi.

İngiliz eğitmen Beverley Anne Fox, dostluk ve barış için bir araya geldiklerini, Dalyan’da olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Alman eğitmen AlexaSchumann “Dalyan’da çok güzel bir enerji bulduk. İnsanlar sevecen ve çok sıcak. Güzel doğasıyla Dalyan’da dinginlik var. Herkesi buraya davet ediyorum. Bugün 3 dilde yoga yaptık. Bu bizi birleştirecek”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.