Dalaman’da sigara denetlemeleri

0
61
Dalaman’da sigara denetlemeleri
????????????????????????????????????

Dalaman’da sigara denetlemeleri

 

Dalaman Toplum Sağlığı Merkezinden sağlık memurları kapalı alanlardaki sigara denetlemelerini artırdı. Denetimler esnasında vatandaşlara sigaranın zararlarını anlatan ve bıraktırmayı özendiren el broşurleri dağıtıldı. Sigarayı bırakmak isteyen vatandaşların alo 171 çağrı merkezlerini arayarak, sigarayı bıraktırma polikiniklerinden randevu alıp gerekli muanelerin ardından ücretsiz ilaç verilmekte olduğunu vatandaşlara anlattılar.

“7/24 program dahilinde, Dalaman’da Haftada 5 gün denetime çıkıyoruz. Şikayet esnasındada derhal denetimler yapılıyor, yapılan denetimlerdeki en büyük amacımız kişileri ve gelecek nesilleri tütün ürünlerinin zararlarından, bunların alışkanlıklarını özendirici reklam, tanıtım ve teşvik kampanyalarından koruyucu tertip ve tedbirleri almak ve herkesin temiz hava soluyabilmesini sağlamaktır. Ayrıca ilçeler arasındada çapraz denetimler yapılmaktadır”dedi.

Kapalı alanda tütün  mamülü tüketen şahıslara 2017 yılı için 109 TL, kapalı alanda tütün mamülü tüketimine izin veren işletmelere 1.486 TL’den 7.453 TL arası para cezası uygulanıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.