Dalaman’da İlköğretim Haftası

0
44
Dalaman'da İlköğretim Haftası

Dalaman’da İlköğretim Haftası

dsc_0372 dsc_0366

 

Dalaman’da 2016-2017 eğitim ve Öğretim yılı, İlk Öğretim Haftası Cumhuriyet Ortaokulu çok amaçlı salonunda düzenlendi. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı, Hürriyet İlköğretim okulu öğretmenlerinden İlknur Özcan yaptı.

 

Hürriyet İlkokulu 1-B sınıfı öğrencilerinden Tuna Tohumcuoğlu ”İlköğretim Haftası” adlı şiirini, 3-B sınıfı öğrencilerinden Kağan Özdemir  ”Yeni Ders Yılı” adlı şiirini, 3-A sınıfı öğrencilerinden Reyyan İrem İnak  ”Okul Türküsü” adlı şiirini ve 3-B sınıfı öğrencilerinden Ela Nur Doğan ”Okulumuz” adlı şiirini okudu.

4.sınıf öğrencileri 1. sınıf öğrencilerine ”Okulumuza hoş geldiniz çiçekleri ” verdiler. Eğitim Öğretim ile ilgili slayt yazıları gösterisi yapıldı. Minik öğrencilerden gösteri ve öğrenci korosu sahnelendi.

İlköğretim Haftası gösterileri salonu dolduran katılımcılar tarafından beğeniyle alkış aldı.

Etkinlikler, Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Dalaman Belediye başkanı Muhammet Şaşmaz, Dalaman İlçe  Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gümüş, CHP Dalaman İlçe Başkanı Kamil Ayhan Önder, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ergün Akdeniz, Dalaman Mal Müdürü Ekrem Atar, Kurum amirleri ve öğrencilerin  katılımıyla gerçekleştirildi.

Haber : Güngör ÇOBAN

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.