Dalaman Tarım Festivali

0
61
Dalaman Tarım Festivali

DalamanDSC_6003 DSC_6010 DSC_6034 Tarım Festivali

Dalaman’da bu yıl ikincisi düzenlenen Dalaman Tarım Festivali törenle başladı. Konuşmaların ardından katılımcılar açılış kurdelesini keserek stantları gezdi.

Açık pazaryerindeki alanda gerçekleştirilen Tarım festivalinde, tarım aletlerinin yanı sıra, kamu kurum ve kuruluşlarının ve üreticilerin yörede yetiştirdiği tarım ürünleri sergilendi.

Festivali, Dalaman Kaymakamlığı, Dalaman Belediye başkanlığı ve Dalaman Ziraat Odası tarafından gerçekleştirildiğini dile getiren Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, festivali geleneksel hale getirdiklerini ve daha yüksek bir çıtada sürdüreceklerini kaydetti.

Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek ise, ilçe tanıtımı ve tarımdaki sorunların belirlenerek çözüm bulunması açısından festivalin önemli olduğunu vurguladı. Şimşek, festivalin önümüzdeki yıllarda tarım fuarı konseptiyle devam ettirileceğini de ifade etti.

Törende konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek, Dalaman’da turizm ve tarım gibi ekonomik katma değerlerin var olduğunu söyledi.

Ortak akıl ile hareket ederek, hedeflerin belirlenmesi gerektiğini belirten Çiçek, “Burada Belediyemiz, Kaymakamlığımız ve Ziraat Odamız bir araya gelerek bu festivali düzenliyor. Bunu önemsiyoruz. Alternatif turizm için düğmeye bastık. Dalaman’da yetişen ürünlerin ‘marka ürün’ olması için çalışıyoruz. Bunu yaparak turizmi ve tarımı birlikte geliştirebiliriz” dedi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.