DALAMAN ŞEHİDİNİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI

0
937

Zeytin Dalı Harekatının 41. gününde Hatay’ın Hassa ilçesi karşısındaki Hac Bilal köyü Keltepe bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Ankara GATA Eğitim ve Araştırma Hastanesinde şehit olan 23 yaşındaki Sözleşmeli Uzman Çavuş Fuat Demir’in cenazesi Dalaman Gürleyik Mahallesinde yaklaşık 15 bin kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Baba Enver Demir, kızı Melike’ye “ağlama kızım abin şehit oldu. Peygamber efendimize komşu oldu. Ağlamayacağız  Amerikan köpeklerini sevindirmeyeceğiz” dedi.

Baba Enver Demir kızı Melike’ye ‘ağlama kizım abin şehit oldu. Amerikan köpeklerini sevindirmeyeceğiz’ dedi

Muğla Afrin şehidine ağladı. Şehit Uzman Çavuş Fuat Demir’in cenazesi Dalaman’ın Gürleyk Mahallesine götürüldü.  Şehit Uzman Çavuş için Gürleyik Camii’nde düzenlenen cenaze törenine yaklaşık 15 bin kişi katıldı.

DALAMAN ŞEHİT

Dalaman sokakları, Esnaflar, Evler ve Gürleyik mahallesi Türk bayrakları ile donatıldı.

Öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazından sonra Şehit Demir toprağa verilerek son yolculuğuna uğurlandı.

-4 çocuğun en büyüğü

Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü’nde işçi olarak çalışan Enver Demir’in 4 çocuğundan en büyüğü olan Fuat Demir, Orman Mühendisliği bölümünü bitirdi. Atama bekleyen Fuat Demir askerliğe başvurdu.

Fuat Demir’in, İzmir Narlıdere Jandarma Özel Harekat Gezici Tim olarak görev yaptığı yaklaşık 10 gün önce operasyona katıldığı öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.