ÇKS’ya son başvuru 31 Aralık

0
62
ÇKS’ya son başvuru 31 Aralık

ÇKS’ya son başvuru 31 Aralık

 

2015 yılında yapılacak olan Mazot, Gübre desteği, sertifikalı fidan ve tohum destekleri, iyi tarım uygulamaları desteği, makine alet ekipman desteği gibi desteklerden faydalanmak isteyen çiftçilerin, Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor.

 

Dalaman İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe müdürü Ergün Akdeniz, kayıtlar için başvuruların 31 Aralık tarihlerine kadar il ve ilçe müdürlüklerine yapılabileceğini söyledi.

Akdeniz, ”27 Mayıs 2014 tarih ve 29012 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Yönetmeliğinin 6. Maddesinin 2. fıkrasında “Üretim yılına ilişkin çiftçi başvuruları bir önceki yılın 31 Aralık tarihinde sona erer“ denildiğinden 2015 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlarının 31 Aralık 2014 tarihine kadar yaptırılması gerekmektedir. 2015 yılında yapılacak olan Mazot, Gübre desteği, sertifikalı fidan ve tohum destekleri, iyi tarım uygulamaları  desteği, makine alet ekipman desteği gibi desteklemeleri ÇKS kaydına bağlı olarak yapıldığından  kayıtların mutlaka belirtilen tarihe kadar yaptırılması zorunluluk arz etmektedir. Çiftçilerimize önemle duyurulur” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.