“Biz Anadoluyuz Projesi” öğrencileri Dalaman’da

0
124

“Biz Anadoluyuz Projesi” öğrencileri Dalaman’da

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında; Ağrı, Bingöl ve Muş illerinden gelen 250 öğrenci ve görevli öğretmenleri bölgeyi gezdi. Öğrenciler, gün sonunda düzenlene yemekte biraraya geldi. Yemeğe, Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ve kurum müdürleri katıldı.

Kaymakam Ali Güldoğan; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde İçişleri Bakanlığımız tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında ilçemize hoş geldiniz. Sizlere en güzel şekilde ev sahipliği yapmak istiyoruz. Sizleri burada ağırlamaktan ve sizlerle birlikte aynı sofrayı paylaşmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ediyorum” dedi.

Kaymakam Erdoğan, “İlçemizin yöremizin eşsiz doğa güzelliklerimizi, tarihi ve kültürel varlıklarımızı sizlerin gezmesi, görmesi için güzel bir programı hazırladık. Buradaki kısa süre içerisinde ilçemizde görüp gezdiğiniz yerlerden güzel hatıralarla döneceksiniz. Bu güzellikleri sizlerle paylaşırken diğer yandan var olan arkadaşlık, kardeşlik, dostluk, sevgi duygularınızı da pekiştireceğiz. Buradan giderken de Muğla’mızdan Dalaman’ımızdan; Ağrı’mıza, Bingöl’ümüze ve Muş’umuza selamlarımızı, en iyi dileklerimizi, saygılarımızı ailelerinize ve tüm arkadaşlarınıza lütfen iletin.” Diye onuştu.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ise, “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında ilçemize ziyarete gelen Öğrencilerimizi Dalaman Havalimanında karşıladık. Öğrencilerimiz ve Öğretmenlerimizle birlikte akşam yemeğinde bir araya gelerek sohbet etme imkanımız oldu. Kendilerine hediyeler takdiminde bulunduk. “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında İlçemize ziyarete gelen; Ağrı, Bingöl ve Muş İllerinden gelen 250 öğrenci ve görevli öğretmenlere ilçemizi tanıttık.  “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde İçişleri Bakanlığımız tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında İlçemize hoş geldiniz dedi;

23 Mart 2018 Cuma günü Sarsala Koyu ve Dalyan İztuzu plajını gezen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında gelen öğrenciler, 3 gün boyunca Dalaman’ın tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret ettiler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.