Adli Sicil Belgeleri Kaymakamlık ‘dan

0
63
Adli Sicil Belgeleri  Kaymakamlık ‘dan

Adli Sicil Belgeleri

Kaymakamlık ‘dan

Dalaman’lı vatandaşlar artık Adli sicil belgelerini alabilmek için Ortaca’ya gitmek zorunda kalmayacaklar, özellikle sabıka kaydını alabilmek için ulaşımı zor şartlarla sağlayan vatandaşlar artık Dalaman Kaymakamlığı’ndan işlemlerini yaptırabilecekler.

Konuyla ilgili Dalaman Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre :“5352 Sayılı Adli Sicil Kanununun 8. Maddesi gereğince adli sicil bilgilerinin başvuru sahiplerine verilmesi amacıyla, Bakanlık ve Adalet Bakanlığı arasında yapılan “Adli Sicil belgelerinin Kaymakamlıklarca verilmesine dair hizmet entegrasyonu protokolü” kapsamında “Adli Sicil sorgulama modülü” Kaymakamlığımıza verilmiştir. Vatandaşlarımızın talep etmeleri halinde adli sicil bilgilerini, Kaymakamlığımızdan temin edebileceklerdir” diye belirtildi. 5352 sayılı Adli Sicil Kanunu’nun 5 ve 6’ncı maddeleri ile Adli sicil yönetmeliği nin 12 ve 13’üncü maddelerine göre;

Adli sicil bilgilerinin verilebileceği kişi ve merciler;

– Kamu kurum ve kuruluşlarına, – Adli sicil kaydının ait olduğu kişiye, – Başvurunun bizzat veya özel yetki içeren vekâlet ibrazı koşuluyla vekillerine.

Adli sicil bilgisi taleplerinde gerekli evraklar

– Adli sicil bilgisinin ne amaçla istendiğinin belirtilmesine ait dilekçe, – Kimlik bilgilerin eksiksiz olarak gösterilmesi, zorunludur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.