Kaçmaya çalıştılar, başaramadılar

0
54
Kaçmaya çalıştılar, başaramadılar

Bahçıvan tutuklandı

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan beldesinde önceki gün bahçıvanlık yaptığı villanın İngiliz sahibini pompalı tüfekle vurarak öldüren ve iki kişiyi de ağır yaralayan zanlı Veli Acar (45) tutuklandı.

Olay yerinden kaçtıktan bir süre sonra jandarmaya teslim olan Acar, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece “Kasten adam öldürme” iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Adliye önüne gelen ingiliz ailenin yakınları Veli Acar’a tepki gösterdi.

Kaçmaya çalıştılar, başaramadılar

Edinilen bilgiye göre, olaydan bir süre önce villa sahibi Caterina Anna Bury ile bahçıvan Veli Acar’ın aralarında bilinmeyen nedenle tartışma yaşandı. Tartışmanın ardından villadan ayrılan Acar, bir süre sonra elinde tüfekle tekrar villaya geldi. Acar ilk olarak tartıştığı villa sahibi Caterina Anna Bury’i 4 el ateş ederek öldürdü. Ardından da silah seslerini duyup olay yerinden kaçmaya çalışan Aleksander Gerhard Bury  ile annesi Cecilie Bury’i vurdu.

-Sağlık durumları iyiye gidiyor

Olayda ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Aleksander Gerhard Bury (25) ile annesi Cecilie Bury (86) Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesinde tedavileri devam ediyor.  Yaralıların sağlık durumlarının iyiye gittiği öğrenildi.

-Olay

Dalyan beldesi Atatürk Mahallesi 213. Sokaktaki İngiliz vatandaşı Caterina Anna Bury’a ait villada yaşanan olayda aynı villada 6 yıldır bahçıvanlık yapan Veli Acar, tartıştığı Caterina Anna Bury’i (56) öldürüp, oğlu Aleksander Gerhard Bury (25) ile annesi Cecilie Bury’i (86) yaralamıştı.

Ömer Kundakçı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.