Engelliler haftası etkinlikleri

0
78
Engelliler haftası etkinlikleri

 Engelliler haftası etkinlikleri

DSC_0472 DSC_0481

 

Muğla’nın Ortaca ilçesinde 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri resmi kurumların ziyaret edilmesi ve tören alanında düzenlenen etkinliklerle devam ediyor.

 

Kaymakamlık tarafından, Engelliler Haftası dolasıyla Ortaca tören alanında düzenlenen etkinlikte, bölgede bulunan Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi öğrencilerinin hazırladıkları gösteriler sunuldu. Kortej yürüyüşü ile başlayan etkinlikte mehteran, halay, zeybek gibi çeşitli gösteriler ilgiyle izlendi.

“KUTLANACAK DEĞİL FARKINDA OLUNACAK BİR DURUM”

Amaçlarının farkındalık yaratmak olduğunun altını çizen Coşku Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Eylem Tan, ‘’10-16 Mayıs Engelliler Haftası olarak farkındalık yaratmak için düzenlenmektedir. Kutlama demek istemiyoruz. Çünkü kutlanacak bir şey değil. Farkında olunacak bir durum, sayın Kaymakamımızda bu durumu bildiği için haftaya yayılarak bir program yapılmasını istedi. Haftanın başından itibaren sergi ve kermes gibi çocuklarımızın değişik etkinlikleri oldu. Bölgede eğitim veren tüm kuruluşlar ile bir araya gelerek tören yapıyoruz. Çocuklarımız sahne gösterileri ile daha çok mutlu oluyorlar. Çünkü bir şey başarmış olmak onlar için çok kıymetli’’ diye konuştu.

‘’ÖZEL ELLERİN EMEKLERİ SERGİLENDİ’’

Etkinlikte,açılan sergide engelli öğrenciler tarafından yapılan çeşitli el emeği ürünler sergilendi.

Öğrencilerin el yeteneklerini geliştirmek istediklerini dile getiren Atölye öğretmeni Dilek Tatar, 1 ile 10 lira arasında değişen fiyatlar ile satışa sunulan ürünlerin gelirinin öğrenciler için harcanacağınıifade etti.

Çocuklar ile birlikte üretim yaptıklarını belirten Tatar, ‘’öğretmenlerimiz ile birlikte çocuklarımıza yardımcı olarak bu ürünleri yapmalarını sağlıyoruz. Ana malzememiz keçe, sabun ve kokulu taş, çocukların hayata uyum sağlamalarını istiyoruz’’ dedi.

Öte yandan, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde Coşku Özel Eğitim Kurumu öğrencileri Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Ortaca Garnizon Komutanı J. Yzb. Haluk Türkoğlu, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan’ı ve diğer kurum amirlerini ziyaret etti.

Ortaca Coşku Özel Eğitim Kurumu tarafından tören alanında açılan, öğrencilerin el sanatlarından oluşan sergi gün boyunca ziyaret edildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.